Azt, hogy sosem keresek elég pénzt!
A pénz és én
A pénzhez, pénzkereséshez való sajátos, egyéni viszonyunk, mint sok minden más is alattomosan, mélyen megbúvó tanult szülői minták eredménye.
Én például azt tanultam anyámtól, hogy a pénz felszabadít, főként a jelenben és a közeljövőben tesz magabiztossá (ergó kizárva bármiféle spórólás, befektetés), feltéve, hogy keményen megdolgoztam érte! Ezen felül a munka jó, és élvezetes, aminek ára van a munkaerő piacon. Merevnek tűnő ige ez, ami, - ha nem vagyok résen – megakadályoz abban, hogy a munkát és a pénzt bármilyen módon szétválasszam egymástól.
Visszatart abban, hogy valaha is nyerjek, hogy pénz pénzt szül alapon valamilyen pénzügyi tranzakcióból nyerészkedjek, de azt is nehezíti, hogy számomra örömet nem hozó tevékenységgel jussak hozzá. De csak ha nem vigyázok!
Péter és a csőd:
Péter azzal tért be a Személyiségplasztikára, hogy már elege van abból, hogy újból és újból a nulláról – sőt mínuszról kell kezdenie az életét, miközben családja van (nem is egy!), akiknek ő kéne, hogy jelentse az anyagi biztonságot. Ez időről időre meg is valósul, de aztán szinte menetrendszerűen beüt a krach, amit jónéhány hónap kuporgatás, nélkülözés, kölcsönkérés jellemez. Aztán újból megindul felfelé, vállalkozása egyre sikeresebb – de csak a következő csődig. Péter 360 fokos vizsgálatából (amelyben barátait, családtagjait, kollégáit kérdeztük róla – természetesen Péter beleegyezésével) kiderült, hogy a legboldogabbnak akkor látják, amikor a felszálló ág elején tart. Azaz Péterünk főként a feltámadást élvezi, amikor mozgósíthatja kreatív energiáit. Péterrel a life coaching beszélgetések során hamar felfedeztük sajátos és főként a nagyapjára jellemző viszonyát a pénzhez, aki igazi újrakezdő pénzkalandor volt. De a személyiségplasztika csak itt kezdődik! Újraterveztük és megerősítettük a pénzkeresésről szóló személyes hiedelmét, amiben továbbra is szerephez jutottak a kisebb nehézségek, amelyek felvillanyozzák és mozgósítják a kreativitását. Péter azonban ma már családja nagy örömére beéri kisebb hullámvölgyekkel és pénzügyi nehézségekkel.
PSY helyszínelők 3 tippje: Hogyan alakítsd viszonyodat a pénzhez?
1. Gondold végig és fogalmazd meg őszintén – de kegyetlenül őszintén ám, milyen a Te saját viszonyod a pénzhez! Szerinted miért jár neked pénz? A sok munkáért? Az eszedért? El tudod képzelni, hogy a sok pénzhez könnyedén juss hozzá? Mennyi pénz súlyát lennél képes elviselni, és van e olyan összeg, ami már nyomasztó, ijesztő lenne a bankszámládon?
2. Fogalmazd meg, milyen viszonyt szeretnél kialakítani ehelyett! Például: a pénzhez könnyedén, erőfeszítés nélkül, számomra örömet okozó tevékenységekkel jutok hozzá. Vagy: a pénz csak úgy az ölembe hullik.
3. Minél többféle módon jelenítsd meg (azaz képzeld el, játszd el, írd le, rajzold le, meséld el) hogy, hogyan jelenik majd meg új viszonyod a mindennapjaidban, hogyan élsz, mit teszel, hogyan érzed magad és pontosan mi minden változik az életedben.
Személyiségplasztikai kezelésünk módszere:
Lelki GPS, egyéni útvonaltervezés
A Személyiségplasztikán a lelki GPS egyéni útvonaltervezést használjuk a célok elérése érdekében.
Hogyan lehet valaki élete minden területén sikeres és elégedett? Néha azt a legnehezebb megfogalmazni, mit is akarunk tulajdonképpen, mik a valódi céljaink.
Ezzel a módszerrel segítünk a lehető leginspirálóbb jövőt megalkotni és az odavezető úton megtenni az első lépéseket!
Pethő Orsolya
És neked mi nem tetszik magadban?
Szólj hozzá!